Fall Varsity Athletic Award Winners

Congratulations to the following varsity athletes who received awards for the fall season:

Field Hockey:
Outstanding Achievement Award: Grace McGovern
Golden Knight Award: Maya Benway
Most Improved Award: Andie Lee
Top Newcomer Award: Cassandra Belsito

Boys' Soccer:
Outstanding Achievement Award: Ryan Martin
Golden Knight Award: Shawn Murphy
Most Improved Award: Ethan Gosper
Top Newcomer Award: Daniel Twohig
4 Year Participants: Blaze Kuzdzal, Shawn Murphy, Rafael Fauxbel
WNEPSSA All Star: Shawn Murphy
NEPSSA Senior All Star: Shawn Murphy
NEPSSA Junior All Star: Ryan Martin

Girls' Soccer:
Outstanding Achievement Award: Alyssa Morrison
Golden Knight Award: Alayna Cashman
Most Improved Award: Eva Dellea
Top Newcomer Award: Maya Summiel
4 Year Varsity Participants: Anna Bagley, Emma Pickett, Alayna Cashman, Alyssa Morrison
WWNEPSSA All Stars: Emma McQuiston, Chiara Faiola
Senior All Star: Alyssa Morrison
Junior All Star: Sydney Kennison

Boys' Cross Country:
Outstanding Achievement Award: Sal Masciarelli
Golden Knight Award: Chase Courville
Most Improved Award: Sam Roy
Top Newcomer Award: Zach Stoddard
4 Year Participants: Sam Roy, John Madden

Girls' Cross Country:
Outstanding Achievement Award: Sydney Masciarelli
Golden Knight Award: Molly Romprey
Most Improved Award: Jianghan Zhang
Top Newcomer Award: Sydney Masciarelli
4 Year Varsity Participant: Molly Romprey

Volleyball:
Outstanding Achievement Award: Kelly Heney
Golden Knight Award: Madison Webber
Most Improved Award: Abigail Boria
Top Newcomer Award: Caroline King
4 Year Participants: Madison Webber, Kelly Heney, Lily Madden, Jocelyn Madden, Rebecca Jalbert

Boys' Crew:
Outstanding Achievement Award: Curran Jacobs
Golden Knight Award: Mitchell Fontaine
Most Improved Award: Khanh Dong
Top Newcomer Award: Brendan Donegan
4 Year Participants: Mitchell Fontaine, Grant Alessandro

Girls' Crew:
Outstanding Achievement Award: Meghan Brooks
Golden Knight Award: Danielle Collette
Most Improved Award: Laurelyn Mayen
Top Newcomer Award: Lily Mueller
4 Year Participants: Ana Cristina Rabines, Meghan Brooks
4 Year Varsity Participant: Olivia Duncan

Golf:
Outstanding Achievement Award: Elena Spangle
Golden Knight Award: Alex Boligan
Most Improved Award: Tian Feng
Top Newcomer Award: Alex Litke
4 Year Varsity Participants: Alex Boligan, Tian Feng

For more photos from the award ceremony, please click here